Kiváló időeredmények és a versenyzők elégedettsége jellemezte a 2. Szabadkai Félmaratont

A verseny végeztével összegeztük a benyomásokat és arra a megállapításra jutottunk, hogy Szabadka új ismertető jeggyel gazdagodott: a Szabadkai Félmaratonnal. Rengeteg elégedett versenyző gratulált a szervezőknek, továbbadták a Szabadkai Félmaraton hírét barátaiknak, osztották meg élményeiket a közösségi oldalakon, határon innen és túl. A számokat összehasonlítva megállapíthatjuk, hogy idén körülbelül 20%-kal több ember futott Szabadkán, mint tavaly. Így elértük az 1000 versenyzőt, ide számítva a Gyermekfutamon indulókat is.

A Szabadkai Félmaraton népszerűsége egyre nő

Az esemény legelején, a Gyermekfutamon indulók mosolyát látva, biztosak voltunk benne, hogy ez a nap különleges lesz minden résztvevő számára. Sokáig fognak erről a napról beszélni azok a szülők, akik babakocsival teljesítették a rövid, de annál emlékezetesebb 50 méteres távot. Valamivel később futottak azok a gyermekek, akik már egyedül is teljesíthették a 100 méteres “versenyt” miközben szüleik és a jelen lévők szurkolásától voltak hangosak az utcák. Amikor elrajtolt a 300 méteres futam, a hangulat tovább fokozódott. Az itt induló gyermekek már a győzelemért is versengtek. Ezt követően indult az 500 méteres futam, mely során megbizonyosodtunk róla, hogy Szabadka tele van olyan fiatalokkal, akik felnőtt korukban halmozni fogják a sport-, és egyéb sikereket, akármilyen irányba is sodorja őket az élet. A Gyermekfutamok résztvevői is a megérdemelt éremmel és a gazdag rajtcsomaggal tértek haza, melyet ezúton is köszönünk Támogatóinknak.

Mester Gyula, olimpiai bajnok röplabdázó és a 2. Szabadkai Félmarton védnöke, valamint Bogdan Laban polgármester és Bunford Tivadar, a Városi Képviselőtestület elnökének köszöntőivel hivatalosan is megnyílt a 2. Szabadkai Félmaraton. A verseny rajtja előtt sor került a Horizont Sportegyesület meglepetésére, amikor a színpadra érkező hölgyek világslágerek dallamaira végzett bemelegítéssel felkészítették a versenyzőket a verseny rajtjára. Támogatóink, a masszőrök, a biztonsági személyzet, valamint az összes ember, aki arról gondoskodott, hogy versenyzőink és a szurkolók jól érezzék magukat, a maximumot nyújtották. A DJ pedig gondoskodott arról, hogy mindenki figyelme egy irányba összpontosuljon, mégpedig a rajtkapura.

Érezni lehetett a versenyzők elégedettségét és örömét

Előre lehetett tudni, hogy meleg lesz, de ez senkit nem zavart. A 633 nevező közül 596 eltökélt futó állt rajthoz, akiket a rajt pillanatában a nézők önzetlenül támogattak A pályán tartózkodó szervezők, a frissítőállomások, a zene, valamint az önkéntesek hozzájárulása arról tanúskodik, hogy Szabadka is tud nemzetközileg sikeres futóversenyt szervezni. A versenyzők beleadtak mindent, sokan teljesítették a távot a zenés frissítőpontoknak köszönhetően.

Voltak, akiknek nem sikerült teljesíteni a távot

Összesen 13 versenyző adta fel, vagy került kizárásra, nagy részben a férfi mezőnyben, így végül 583 futó szakította át a virtuális célszalagot. A leggyakoribb okok a feladásra a görcsök, fáradtság, a kiszáradás és sérülések voltak. Nem volt könnyű dolguk versenyzőinknek. A versenybíróknak nem volt sok feladatuk, nem kellett sok szabálytalanságról dönteniük. Az 5 kilométeres verseny nyertesére nem kellett sokat várni, a zentai Nagy Gellért Béla 16:37 alatt ért célba, amivel új 5 kilométeres pályarekordot állított fel. A női mezőnyben a belgrádi Katarina Pohlod volt a leggyorsabb, 18:27 alatt ért célba, ami pedig a női mezőnyben számít pályarekordnak. A leggyorsabb versenyzők hatalmas tapsviharban részesültek a szurkolóktól. Külön gratuláció azon versenyzőinknek, akik első futóversenyüket teljesítették.

Ezért is hívjuk élményfutásnak

Nem számított, hogy ki milyen idős vagy fiatal, a jó hangulat mindenkit magával ragadott. A Szabadkai Félmaraton újra a generációk közötti kapocs szerepét töltötte be. A félmaratoni versenyszámban a Triogy Racing versenyzője, a fiatal Aleksandar Adžić nyert, 1:15:47-es idővel, ami majdnem 3 perces javulást jelent a tavalyi győztes, Ivan Miškeljin idejéhez képest. A női mezőnyben az AK Crvena Zvezda versenyzője, Nora Trklja nyert 1:27:30-as idővel. Trklja egy bangkoki verseny után futotta szülővárosában a versenyt, ehhez gratulálunk neki. Ők futottak tehát leggyorsabban a történelmen át. A versenyt a helyszínről közvetítette magyarul és szerbül Takács Krisztián, az RTV újságírója és műsorvezetője, valamint Rale Simić, az RTS újságírója és műsorvezetője. Amíg a szurkolók a leggyorsabbak célba érésére vártak, addig ők szórakoztatták a nézőket, valamint hasznos információkat osztottak meg velük a futóvilágból. Minden egyes versenyzőt külön köszöntöttek célba érésükkor. Ezen felül a versenyzőket a célba éréskor víz, vitaminok, étrendkiegészítők, valamint sör várta. A szervezők mindenre gondoltak.

Nem mindig könnyű a sikerhez vezető út!

Erről mindenki megbizonyosodhatott, amikor a hivatalos 3 órás időkeretből kicsúszó magyarországi versenyző hatalmas fájdalmak közepette, a szervezőkkel együtt szimbolikusan, utolsó versenyzőként célba ért. Hatalmas tapsviharban részesült. Ezen felül megjutalmazták egy ingyenes nevezéssel a jövő évi Szabadkai Félmaratonra. Ezzel a verseny hivatalosan is befejeződött. Minden célba érkező versenyző a célban megkapta a gyönyörű befutóérmet, amely idén a Népszínházat ábrázolta. Ezen kívül az abszolút és kategóriák szerinti nyertesek serlegekkel és egyéb jutalmakkal térhettek haza.

Végezetül egy új kezdet

Új ismertségek és barátságok, új benyomások, érzések és mindenki fejében ugyanaz a gondolat: Szabadka kitett magáért, Szabadka jó vendéglátó volt! Szabadkán mindenkinek jut hely, mindenki otthon érezheti magát. A vendéglátók számára a legjobb jutalom vendégeik mosolya és a dicsérő szavak, a versenyzőknek pedig köszönet azért, hogy még szebbé varázsolták ezt a napot és emelték az esemény fényét. Találkozunk jövőre!