Befejeződött az 1. Szabadkai Félmaraton

Sikeresen zárult az első Szabadkai Félmaraton, melynek jelmondata: „Fuss a történelmen át!”.

Az időjárási viszonyok mellett a városban uralkodó hangulat is irigylésre méltó volt.

A Városnapi rendezvénysorozat részeként megrendezett félmaratont Horvát Tímea, Szabadka alpolgármestere nyitotta meg:

„Nagy nap ez a mai Szabadka számára. Üdvözlök minden jelenlévőt, aki a félmaratonon vagy az 5 kilométeres távon vesz részt. Önök mindannyian, Szabadka város történelmének részesei lesznek. Sok sikert kívánunk!”

A félmaratoni és az 5 kilométeres távot összesen 535 futó teljesítette. Ezt megelőzően a „Minden gyermek győztes“ elnevezésű 100 és 300 méteres futószámokban 280 gyermek vett részt, mosolyt csalva Szabadka város szívébe.

A félmaraton szervezői Szerbia egész területéről és külföldről is számos futót láttak vendégül. Érkeztek verenyzők Magyarországról, Horvátországból, Bosznia és Hercegovinából, Ausztriából, Franciaországból, Olaszországból és Norvégiából is.

Büszkék vagyunk arra, hogy városunkban, Szabadkán, több mint száz polgártársunk futotta le élete első félmartonját. Szabadka ismét bebizonyította, hogy méltán vívta ki magának a sport városa címet.

Az első Szabadkai Félmaraton résztvevői megismerhették Szabadka gazdag történelmi, építészeti, valamint kulturális örökségét.

A szervezők a kialakított történelmi útvonalon 14 frissitő állomással, 3 DJ-pulttal és segítőkész önkéntesekkel gondoskodtak a versenyzőkről.

Köszönettel tartozunk Önöknek, hiszen hozzájárultak ahhoz, hogy fontos üzenetet továbbítsunk Szabadkáról.

A Szabadkai Félmaraton versenyzőinek a célban Nataša Kovačević kosárlabdázó, a verseny védnöke akasztotta nyakukba az érmet.

Az 5 kilométeres versenyt a 21 éves szabadkai Adrian Malagurski nyerte, 00:17:50.43-as idővel. Harminc másodperccel később ért célba a lovćenaci Igor Đurašević (00:18:16.94), míg a harmadik helyet Dejan Španović, belgrádi futó szerezte meg (00:18:20.68).

Ami a félmaratoni távot illeti, magabiztos győzelmet aratott Ivan Miškeljin belgrádi futó, országos bajnok maratoni távon, 01:18:43.49-es idővel. A kanizsai Halász József futott át másodikként a célvonalon (01:22:08.00), míg a harmadik helyet a szintén belgrádi Zoran Radičanin szerezte meg.

„Ebben a gyönyörű városban rengeteg a zöld övezet. Meleg volt, de éppen ez segített abban, hogy megőrizzem a frissességemet. Szeretném megköszönni a szabadkaiaknak ezt a csodálatos félmaratont, és különösen Pásztor Bálint barátomnak a meghívást. Az pálya kimagaslóan jó volt és biztos vagyok benne, hogy ennek a félmaratonnak van jövője. Meggyőződésem, hogy pár év múlva azonos szinten lesz más, nagyobb európai városban megrendezésre kerülő utcai versennyel.” – emelte ki a célba érkezés után az első Szabadkai félmaraton győztese.

A nők mezőnyében az 5 kilométeres távot Katarina Pohlod Keti, belgrádi futó teljesítette a leggyorsabban (00:20:55.95), másodikként Vesna Vicko Bogešić, újvidéki versenyző ért célba, míg a harmadik helyet a magyarkanizsai Tandi Adél szerezte meg.

A félmaratoni távon a városi főtérre elsőként Szabó Nóra, budapesti versenyző érkezett meg (01:25:01.99), a szabadkai Nora Trklja (01:25:54.50) és a zombori Tijana Kabić előtt.

A verseny rendben zajlott, résztvevői sikerrel teljesítették a távot. A Szabadság téren este folytatódott az ünneplés a Városnapi ünnepségsorozat keretében.